Ce s-a întâmplat la pauză în vestiarul echipei lui Gică Hagi, după ce Denis Alibec s-a luat de Grigoryan pe teren, în Petrolul Ploiești – Farul Constanța 1-1

Ce s-a întâmplat la pauză în vestiarul echipei lui Gică Hagi, după ce Denis Alibec s-a luat de Grigoryan pe teren, în Petrolul Ploiești - Farul Constanța 1-1

Farul Constanța a remizat pe terenul celor de la Petrolul Ploiești, scor 1-1, iar Denis Alibec, care s-a luat de Narek Grygoryan pe teren, a dezvăluit ce s-a întâmplat la pauză, în vestiarul echipei lui Gică Hagi.

Denis Alibec și Grigoryan s-au certat în prima repriză a partidei de la Ploiești. În minutul 23, românul l-a certat pe jucătorul din Armenia pentru că nu i-a pasat la o fază de atac importantă.

Ce s-a întâmplat la pauză în vestiarul echipei lui Gică Hagi

Farul Constanța a remizat pe terenul celor de la Petrolul Ploiești, scor 1-1, iar Denis Alibec, care s-a luat de Grygoryan pe teren, a dezvăluit ce s-a întâmplat la pauză, în vestiarul echipei lui Gică Hagi.

Concret, Denis Alibec și Grigoryan s-au certat în prima repriză a partidei de la Ploiești. În minutul 23, românul l-a certat pe jucătorul din Armenia pentru că nu i-a pasat la o fază de atac importantă. A urmat un schimb de replici între cei doi, iar Grigoryan i-a explicat cu gesturi largi atacantului cum a interpretat el acțiunea. Imediat, Alibec i-a transmis să tacă, printr-un semn făcut cu degetul arătător la gură. Cei doi au fost despărțiți de Vînă și de arbitrul Iulian Călin.

Incidentul nu a fost trecut cu vederea de Gică Hagi. Managerul tehnic al Farului l-a apostrofat de la marginea terenului pe Denis Alibec: „Hei, ce faci?”.

Atacantul a dezvăluit că întreg conflictul s-a stins la vestiare, când și-a cerut scuze de la Grygoryan.

„A fost un meci frumos, cu ocazii. Meritam să câștigăm, am avut o șansă mare la 1-0 pentru noi. Știam că sunt periculoși la fazele fixe, că marchează pe final de joc. Chiar asta s-a întâmplat, nu am gestionat bine jocul. Ne-am retras puțin, nu am mai pus probleme în atac. Am făcut faulturi prostești în apropierea careului și au reușit să înscrie. Sunt bucuros că am reușit să marchez, că am ieșit sănătos de pe teren, iar asta e cel mai important. M-am simțit foarte bine, cred că sunt pregătit să joc 90 de minute.

Mă cunoașteți, sunt nervos pe teren, dau totul pentru echipa mea și sunt supărat. Mi-am cerut scuze față de el, a trecut totul la pauză.

Dau totul pe teren, dau totul pentru echipa mea, sunt supărat când nu sunt răsplătit pentru asta. Cred că trebuie să avem mai multă încredere în noi, să credem că putem prinde play-off-ul. Acesta este obiectivul. Dacă continuăm așa, va fi foarte greu”, a declarat Denis Alibec.

Victor Dican crede că jocul Farului se poate schimba

Victor Dican a vorbit despre prestația pe care trupa lui Gică Hagi a avut-o în partida de la Ploiești și crede că Farul Constanța poate arăta mult mai bine în acest sezon.

„A fost un meci de luptă, ne așteptam la asta. Aveam victoria în mână, trebuie să fim mai responsabili, eram 5-6 jucători de 1.90 m și am luat gol din fază fixă. Trebuie să ne axăm pe următorul meci, să învățăm din acest meci. Am luptat, a fost un teren dificil, ne-am dorit victoria. Trebuie să fim mai responsabili.

Două victorii ne pot duce sus, trebuie să fim atenți concentrați, să ne analizăm greșelile și să arătăm mai bine. Am încredere că putem schimba acest început mai slab. Eu mă simt mai bine de la meci la meci, încerc să pun în practică ceea ce se cere de la mine și să joc mai bine. Sunt la o echipă care vrea să controleze jocul, e exigență”, a declarat Victor Dican.